ziaci_7.CPočas mesiacov marec, apríl, máj, žiaci 2.stupňa základných škôl (5. – 9. ročník) a študenti stredných škôl (1. – 3. ročník), sa zapojili do tohto projektu, vypracovali elaborát, prácu, ktorého nosnou témou bola energia. Zapojené kolektívy tried spolu s pedagógom, ktorým na vyžiadanie boli zaslané didaktické materiály, môžu absolvovať exkurziu na závodoch a názorne vidieť teóriu aplikovanú v praxi.

Young energy je medzinárodná sieť o energii, ktorá prechádza naprieč hranicami a zjednocuje jednotlivé krajiny Európy a Južnej Ameriky, kde spoločnosť Enel pôsobí, aby:

Podporil šírenie poznatkov o energii a jej uvedomelé používanie,
Pomohol vytvárať stretnutia medzi mladými protagonistami, ktorý majú v rukách našu budúcnosť,
Zhodnotil energetickú situáciu každej krajiny,
Objavil nečakané podobnosti, ako aj podnecujúce odlišnosti medzi jednotlivými kultúrami.

 Triedy mali za úlohu zrealizovať a poslať elaborát, model na tému: energia, ktorá odráža skutočnosť vo vlastnej krajine.

ziaci_9.BPod vedením tr. uč. Falisa sa trieda 7. C zapojila do tohto projektu. Po niekoľkotýždňovom snažení sa jej podarilo spraviť videoprezentáciu v programe MovieMaker na tému Energia(čo je to energia, ako ju získavame, druhy energie, prečo ju šetriť, ako ju šetriť). Žiaci 7. C triedy k danej téme a podtémam na hodine výtvarnej výchovy pod vedením p. uč. Antolovej nakreslili jednotlivé obrázky, ktoré si môžte pozrieť nižšie vo fotogalérii. Vo voľnom čase alebo na vyučovaní pod vedením p. uč. Falisa žiaci sa oboznámili s programom SoundForge, pomocou ktorého sme nahrali ich hlasy do počítača a v programe MovieMaker vytvorili video prezentáciu.

Pod vedením p. uč. Szilágyiho sa trieda 9. B tak isto zapojila do tohto projektu. Po niekoľkotýždňovom snažení sa jej podarilo spraviť model, s ktorým vyhrali regionálne kolo a postúpili na celoslovenské finále, kde obsadili celkovo šieste miesto, za čo p. uč. Szilágyimu aj triede 9. B patrí zaslúžene gratulácia!