OK v bedmintone

Dňa 19.5.2022 sa uskutočnilo v Rozhanovciach okresné kolo v bedmintone starších žiakov a žiačok. Našu školu reprezentovali žiaci Šimon Šimko z 8.B a Michal Krupáš z 8.C, žiačky Monika Zlacka z 8.A a Laura Kmecová z 8.B.

Pre menší záujem sme mohli poslať na turnaj po dve dvojice, ale ako naschvál, v tom čase dali i krajské kolo v malom futbale do Trebišova, tak dodávka šla tam. Do Rozhanoviec šiel kolega Vaško, za čo mu ďakujem.

V kategórii žiačok sa zúčastnili školy ZŠ Kysak, ZŠ s MŠ Rozhanovce a ZŠ Čaňa. Dievčatá teda odohrali dva zápasy. S Rozhanovcami sme prehrali 0:2, v zápase s Kysakom bolo po dvojhrách 1:1 a teda rozhodovala štvorhra, ktorú sa nám podarilo vyhrať a teda dievčatá skončili na krásnom druhom mieste. Škoda, že nemohla ísť druhá dvojica Reisová – Ivanová, určite by sa mi tiež zadarilo.

V kategórii žiakov to bolo omnoho náročnejšie, kde našich žiakov čakali po dve dvojice z Kysaku a z Rozhanoviec. I keď Mišo prišiel zopár krát na krúžok, aby sa rozohral, skúsenosti mu chýbali a asi aj viac bojovnosti. Šimon išiel na doraz, viac sa mu darilo, ale pre zdravotné problémy(kŕče atď…) počas turnaja nemohol dosiahnuť výsledok, aký sa od neho čakalo a aký chcel dosiahnuť. Ale lacno svoju kožu nepredal. Nakoniec žiaci prehrali všetky 4 zápasy, ale keď sa vezme, že absolvovali na dvoch ihriskách prakticky štvorhodinový maratón, tak to boli veru dlhé zápasy s dlhými výmenami. 

Celkové poradie našich žiakov a žiačok:

Monika Zlacka z 8.A a Laura Kmecová z 8.B – 2. miesto

Šimon Šimko z 8.B a Michal Krupáš z 8.C – 5. miesto

Žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy a veríme, že o rok to bude lepšie. Veď, dva roky sa prakticky nehralo.

uč. Falis, uč. Vaško

Comments are closed.