IT Fitness test 2022

Aj tento školský rok 2021/2022 majú žiaci druhého stupňa možnosť  otestovať svoje základné IT znalostí a zručností v najväčšom IT teste národa IT FITNESS TEST 2022, ktorý je možné spraviť až do konca júla!

Celý test pozostával z 20 otázok v 5 oblastiach:

  • Internet
  • bezpečnosť
  • kolaboratívne nástroje a sociálne siete
  • kancelárske nástroje,
  • komplexné úlohy

Je niekoľko podobných verzií testu, jeden sme robili spolu i na hodine Informatiky a žiaci boli celkom šikovní. Počas jednej vyuč. hodiny ho nie je možné spraviť, tak sme riešili mnou vybraté úlohy. Kto nevedel, tak sa dozvedel ako napr. vyhľadať spojenie vlakom z bodu A do bodu B, ako pracovať s Google maps, ako si zmeniť jazyk na Wikipédii, ako pracovať s generátorom hesiel, pri riešení testu žiaci mohli použiť i mobil, nakoľko dve otázky boli ohľadom Instagramu, čo robiť s hacknutým účtom, oboznámili sa s dôveryhodnosťou správy, vyhľadali aplikáciu Duolingo v Google Play, tak isto sa stretli s úlohami MS Office, v mnohých prípadoch rozhodovali o tvrdeniach, či sú pravdivé alebo nepravdivé. 

Možno povedať, že test je veľmi zaujímavý a žiaci sú čím ďalej, šikovnejší. Veď dennodenne sa stretávajú s digitálnymi technológiami či už doma, v škole, teda v bežnom živote.

Poniektorí žiaci riešili test doma alebo v škole samostatne, tu je výhoda, že ak sa im ho nechce riešiť, tak môžu pokračovať neskôr, od spustenia testu majú 48 hodín! A niekto ešte ho len bude riešiť.

Samozrejme netreba zabudnúť, že sa súťaží o zaujímavé ceny: sem klikni

Po absolvovaní celého testu príde do mailu diplom, ktorý je potom možné vytlačiť!

Priebežne najúspešnejší žiaci:

5. ročník: s nimi sme riešili ho na hodine INF a s niektorými ho ešte len budeme riešiť(MDD)

6. ročník: Samuel Ďurica – 95% – vynikajúca úroveň základných IT znalostí a zručností

7. ročník: Valentína Vyrostková – 85% – Nadpriemerná úroveň základných IT znalostí a zručností

8. ročník: Ján Šveda – 85% – Nadpriemerná úroveň základných IT znalostí a zručností

9. ročník: Erika Kozmová – 80% – Nadpriemerná úroveň základných IT znalostí a zručností

uč. Falis, uč. Petrušová

PS: Pri registrácii: sem klikni treba zadať Čaňa, vyhľadá vám školy a tam zadajte ZŠ Čaňa, Pionierska 33 a nie Centrum voľného času ani súkromnú školu. A zvoliť si skupinu piataci až deviataci. Veľa úspechov vám prajeme!

Comments are closed.