Základná škola Čaňa má talent

Dňa 31.5.2019 bolo v telocvični Základnej školy v Čani mimoriadne rušno, konala sa tam v rámci osláv Medzinárodného dňa detí zaujímavá akcia – Základná škola Čaňa má talent.

Už dlhšie som sa (p. uč. Ján Falis) pohrával s myšlienkou opäť zrealizovať túto skvelú súťaž po 10 rokoch a nakoniec sa mi to s kolegyňou p. uč. Ivetou Hricišonovou i s ďalšími pomocníkmi podarilo. Veľkému finále predchádzali samozrejme 3 kastingy v popoludňajších hodinách, ktorých sa zúčastnilo 35 žiakov. Tí predviedli širokú škálu talentov – tanec, spev, hru na hudobný nástroj, skladanie rubikovej kocky, kúzla s kartami, maľovanie, gymnastickú zostavu, či recitovanie.

Do piatkového finále postúpilo 14 zaujímavých čísiel. Krátko pred 9:00 hod. sa to v telocvični  už hemžilo žiakmi, mnohí z nich si  na hodine výtvarnej výchovy spravili veľké postery, ktorými chceli dať najavo, že vystupujúci žiaci budú mať svoju podporu.

Po príhovore riaditeľky školy Mgr. Zuzany Bruncovej sa ako intro do súťaže predstavilo číslo, ktoré si pripravili všetci súťažiaci a to na veľký hit od skupiny Traky – Ja od mala(Šicke sme tu kamaraci). Následne boli predstavení súťažiaci, ktorí chceli svoj talent predviesť v maľovaní.

A tak začala súťaž, ktorú otvorili spoločenským tancom Nellka Ondrušová so svojim tanečným partnerom Tomášom Šulekom. Následne súťažiaci predviedli svoje talenty, s ktorými sa prezentovali na kastingoch. Počas celej súťaže bola k dispozícii i projekcia, ktorú zabezpečovali ôsmaci William Leško, Dávid Sinovický a Michal Zlacky zo Súkromnej základnej umeleckej školy Vladimíra Železňáka.

Súťaž zábavnou formou odmoderovali p. uč. Denisa Vaľová a p. uč. Monika Szelesová. Šesťčlenná porota v podaní Erika Miľa, Lukáša Bitta, Damiána Hricišina a Marty Ivanovej, Agnesy Jesenskej, Vivien Bodnarovej stála pred neľahkou úlohou vybrať ten najlepší talent. K tomu im pomohli hlasujúci žiaci, ktorí po vystúpení posledného čísla sa pobrali odovzdať hlas svojmu favoritovi.

Po sčítaní hlasov a poradení sa poroty boli známe výsledky. V kategórii chlapcov sa stal absolútnym víťazom piatak Šimon Šimko, ktorý sa predviedol so zaujímavým a nevšedným talentom, skladaním 3 rubikových kociek na čas. V kategórii dievčat sa absolútnym víťazom stalo HIP HOP-ové duo v podaní Sašky Racekovej a Zorky Kmecovej, tiež žiačok piateho ročníka.

Dva dni mohli fanúšikovia hlasovať v ankete Najlepší fans na webe na školskej webovej stránke www.zscana.sk. Z 526 hlasov najviac získali Nellka Ondrušová – Tomáš Šulek a to 145 hlasov. Druhá skončila Vivka Miškovičová s počtom hlasov 123.

V rámci osláv MDD bol čerešničkou na torte koncert skupiny TRAKY. Skupina TRAKY tento rok oslavuje svoje 10. výročie a presne pred 10 rokmi vyhrala táto skupina súťaž Škola má talent. Všetci prítomní žiaci, učitelia sa dosýta vytancovali, veď takáto akcia nie je každý deň a veríme, že všetci sa cítili veľmi príjemne.

Ďakujeme za výzdobu školskému klubu detí, za spoluprácu všetkým žiakom, učiteľom, ktorí sa podieľali na tejto akcii. Za ozvučenie súťaže ďakujeme Radkovi Jaczkovi.

Všetci súťažiaci dostali na pamiatku tričko s logom Základná škola Čaňa má talent a víťazi dostali i pamätné poháre. Pri odovzdávaní pohárov pre víťazov samozrejme nechýbali vystreľovacie zlaté konfety.

Poradie vystupujúcich: 

      Intro(všetci) + tanec (Kika, Ľudka, Sophia, Zoe)

 1. Kreslenie – Sophie Mitrová, Zojka Čonková, Michael Poľačko, Barbora Vargová, Kornel Jano
 2. Nella Ondrušová – Tomáš Šulek (spoločenský tanec)
 3. Erika Kozmová – Ľudmila Hricišonová – Miriam Sonogová (flautové trio)
 4. Valentína Výrostková – hra na keyboard
 5. Žofia Šimková – spev – ľudová pieseň
 6. Martin Lacko – Jakub Lacko – hra na akordeón
 7. Martin Zentko – Alexej Kislík – kúzla s kartami
 8. Videoklip – Vivien Miškovičová – gymnastika
 9. Videoklip – Branislava Vargová – recitácia
 10. Lívia Sceranková – Klaudia Kmecová – štvorručka na keyboarde
 11. Ľudmila Hricišonová – spev, pieseň od Kristíny
 12. Zorka Kmecová – Saška Raceková – tanec – hip-hop
 13. Šimon Šimko – rubikova kocka
 14. Vladimír Vízner – hra na gitaru + spev

Odkaz na anketu: sem klikni

Odkaz na priebeh kastingov(fotogalériu), príprava na súťaž: sem klikni

Odkaz na videogalériu zo súťaže na FB: sem klikni

Dekorácia víťazov súťaže Škola má TALENT(video)(FB): sem klikni

Fotky z programu(FB): sem klikni

Postery(FB: sem klikni

Video zo zábavy(FB): sem klikni

p. uč. FALIS, p. uč. Hricišonová

Comments are closed.