Otec, mama, poďte darovať krv

odber-krvi-116. mája 2014 prízemie našej školy zaplnili ľudia, ktorí prišli darovať kúsok seba- prišli darovať krv. Akcia niesla názov „Otec, mama, poďte darovať krv“. Bola zorganizovaná v spolupráci s Mládežou SČK Košice – okolie a Národnou transfúznou službou. DSCN9830Do spomínanej akcie sa zapojili triedni učitelia so svojimi žiakmi. Ich úlohou bolo osloviť čo najväčší počet rodičov, známych – darcov. Práve pre nich niektoré triedy pripravili pekné pozdravy. Šikovné ruky na Šikovníčku vyrábali plagáty a pozvánky. Tie boli rozvešané po obci.

Silné momenty sa nám naskytli, keď sme pozorovali ako ratolesti sprevádzali svojich rodičov, počas odberu stáli pri nich a boli im morálnou podporou. odber-krvi-2Potešujúce bolo to, že do akcie sa zapojili aj zamestnanci základnej školy a to učitelia, upratovačky, kuchárky ale aj školníci .

Vládla tu skvelá atmosféra, ktorá bola umocnená radosťou z dobre vykonanej práce personálu NTS, dobrého pocitu darcov ale aj z prítomnosti – malých zdravotníkov – ktorí svojim úsmevom a povzbudením obdarili každého.

DSCN9827Vďaka štedrým sponzorom nechýbalo ani potrebné občerstvenie. Aj pani doktorka z Národnej transfúznej služby Košice skonštatovala, že to bol plodný výjazd a teší sa na ďalšiu spoluprácu. Všetkým týmto ľudom posielame veľké Ďakujeme. Bez nich by to nebolo ono.

p. uč. Tomková

Fotogaléria: 

Comments are closed.