Noc s Andersenom

web_Andersen_P1000503Noci s Andersenom sa zúčastnilo 130 žiakov našej školy. Keďže nás bolo veľa, radšej sme všetkých spáčov hneď po príchode označili pečiatkou, na ktorej bolo logo podujatia.

Všetko sa to začalo o 20.00 hod., keď pekná prezentácia a krátky literárny program žiakov 6. ročníka priblížil život a rozprávky pána Andersena. Úvodnú časť sme zakončili spevom hymny večera a spoločným tancom na pieseň o pánovi Trnkovi. Nasledovalo získavanie indícií v rôznych vedomostných súťažiach. Keďže sa to všetkým podarilo, mohli sme sa o 22.00 hod. pod dohľadom polície vydať na cestu za pokladom. Hľadanie v parku nebolo vôbec jednoduché, pretože pán starosta truhlicu so sladkým pokladom ukryl rovno do fontány. Ešteže tam nebola voda!

Po spravodlivom rozdelení sladkostí sme sa pohodlne usadili v neďalekom kine a pozreli sme si trochu „strašidelnú“ rozprávku o zakázanej čarodejnej knihe. Presne o polnoci sme sa spokojní vrátili do školy a začala zábava podľa výberu detí. Bolo z čoho vyberať: hudba, tanec, zumba,… Okolo 2.00 hod. nás zmorila únava a pri počúvaní rozprávok pána Andersena sme sladko zaspali.

Ranné vstávanie bolo lenivé, no teplý čaj so sladkým pečivom každého prebral. Prišiel čas na odovzdávanie účastníckych certifikátov. O 8.30 hod. si všetkých vyzdvihli rodičia, ale už teraz sa tešíme na budúci rok.

Ďakujeme p. riaditeľovi a 15 učiteľom ZŠ Čaňa, pánovi starostovi a pracovníkom OÚ Čaňa, ZRŠ pri ZŠ Čaňa, Policajnému útvaru Čaňa, rodičom a samozrejme aj všetkým spáčom 2012.

p. uč. Molnárová

Comments are closed.