NOC V ZOO

web-IMG_20170622_124756Správa o školskom výlete V.B triedy – NOC V ZOO

Výlet sa uskutočnil v dňoch 22.-23. júna 2017. Zraz bol na Gyňovskej zastávke autobusu SAD v Čani. Po príchode do Košíc sme si zložili batožinu v úschovni. Bolo jej veľa, lebo sme so sebou mali spacie vaky a tak nám prišla vhod dohoda s tetou v úschovni o pospájaní batohov. Potom už s voľnými rukami sme išli na pizzu a pitný režim do Bambaliny. web-IMG_20170622_130750Osviežení sme pokračovali v pláne – exkurziou v Miklušovej väznici a katovom byte. Pani sprievodkyňa nám pustila prezentáciu, sama pútavo rozprávala a dovolila všetko fotiť.

V ten horúci deň nám dobre padol aj pobyt v podzemí. Zažili sme aj chvíle strachu, najmä keď zhaslo svetlo. Všetci jačali až až….Po skončení exkurzie sme využili čas a prezreli si Chrám Sv. Alžbety.

MHD sme sa už s vakmi dopravili do ZOO v Kavečanoch. Tam sa nás ujala pani Vlasta a pán Kindl. Zložili sme batohy a začal program : web-IMG_20170622_161118beseda o plazoch aj s praktickým cvičením….každý mohol chytiť do rúk pytona kráľovského…..aj s foto…..potom nám porozprávala pani Vlasta zaujímavosti o zvieratách, okolo ktorých sme išli. Po dobrej večeri v reštaurácii Daktari sme sa utáborili v stanoch. Pripravili sme si opekačku – o deviatej chutilo každému, potom sme sa rozišli do stanov. Noc bola zaujímavá, lebo nám blízko pri tábore zavýjali vlci, húkali sovy.

Ráno sme mali veľmi skorý budíček, lebo sa zberalo na búrku. Pani učiteľka nás budila o 6 hodine a všetci sme sa museli s vecami presťahovať do reštaurácie. web-IMG_20170622_170055Dopadlo to dobre, nik nezmokol a my sme sa v kľude naraňajkovali. Neskôr sme prešli ešte kúsok z inej časti ZOO a cestovali sme domov.

Výlet sa podaril, nápomocná v plnej miere triednej učiteľke bola pani Hamráková, mamka žiaka V.B.

Zapísala Kozmášová , tr.uč.

 

Comments are closed.