Boli sme v Maďarsku

madarsko 017 (web)V sobotu ráno 20. januára 2007 bolo nádherné slnečné počasie. Vzhľadom na január bolo nezvyčajné teplo. Členovia prírodovedného a vlastivedného krúžku sa vybrali smerom k slovensko-maďarskej hranici.

V Trstenom pri Hornáde sme vystúpili z autobusu a ďalej sme pokračovali pešo. Na ceste do Skároša sa nám naskytol prekrásny pohľad na Košickú kotlinu – videli sme mnohé dediny, Košice, U.S. Steel, ba dokonca aj zasneženú Kojšovskú hoľu. Ak sa dobre pozriete, foto č. 10 zobrazuje Čaňu so starou i novou školou.

Pri pomníku sme si krátko oddýchli a potom sme postupovali mierne stúpajúcou cestou asi 1 hodinu k hranici. Pri hraničných rampách sú informačné panely, ktoré turistov informujú o oboch pohraničných regiónoch. Pár vytrvalcov zašlo kúsok za kopec, odkiaľ sme videli prvú maďarskú dedinu Holloházu. Jasné, že všetko máme zachytené na fotkách. Bol to vydarený výlet, dobre sme si rozhýbali kosti a dozvedeli sa veľa nového.

Comments are closed.