Venček 2006

vencek-05V piatok 19. mája 2006 sa o 18. hodine v školskej jedálni našej školy začal „Venček“ žiakov 9. ročníka pod vedením p. Miloša Poprockého z Košíc. 42 účastníkov kurzu(2 nevydržali) predviedlo základy 8 tancov – valčík, vals, cha-cha, jive, argentínske tango, čardáš, polka, salsa svojim rodičom, triednym učiteľom a vedeniu školy.

V náročnom programe vyše dvoch hodín tancovali v krásnych róbach a oblekoch. Vyzerali úžasne a „dospelácky“.

Žiaci si zvolili venčekovú kráľovnú a venčekového kráľa – Janku Anderovskú a Fera Suchého. Menšie pauzy vyplnili svojimi vystúpeniami – súťažnými prevedeniami týchto tancov profesionáli z tanečnej školy Lucia a Tomáš. V tanečnej súťaži, ktorú zase hodnotili odborníci z tanečnej školy, zvíťazil pár Timea Bittóová a Erik Moňok.

Vo vytrvalostnom „jablkovom“ tanci najdlhšie vydržali tancovať v páre Viktória Verébová a Dušan Šándor. Celý hlavný program mal vysokú úroveň, čo pozitívne ohodnotili aj samotní rodičia. Často netušili, čo drieme v ich deťoch – šikovnosť, kultivované správanie, inteligentné vystupovanie.

Neskôr nasledovala voľná zábava, ktorú zabezpečil pozvaný DJ. Dobrá nálada vydržala až do polnoci. Sme radi, že vyše polovica deviatakov sa z „tanečných driev“ zmenila na celkom šikovných tanečníkov a tanečnice.

Veríme, že raz budú našej škole vďační aj za takúto skúsenosť. Vďaka patrí organizátorke p. uč. Mgr. Anne Kozmašovej.

Comments are closed.