Solárna energia

OLYMPUS DIGITAL CAMERADňa 5. 12. 2005 sa konala na škole voľná prednáška na tému „Solárna energia – energia budúcnosti“. Bola spomenutá fotovoltaická technika, výroba elektrickej energie priamo zo slnečnej pomocou fotovoltaických článkov a iné alternatívne zdroje energie ako napr. kúrenie drevom a úspory oproti plynu, tepelné čerpadlo, veterná energia, kogeneračná jednotka, ako perlička aj čerpadlo na vodu, ktoré ide bez pohonu, ap. O stroji, čo z 1 kW elektrickej energie dodá 2 – 6 kW ap.

Akcia trvala jednu vyučovaciu hodinu a vystriedali sa všetky tri deviatacké triedy. Ukážka solárnych modelov trvala cca 15 min., prednáška cca 15-20 min. a nakoniec bola diskusia na tému solárna energia

Prednášku viedol Ing. Jaroslav Budiš z Katedry informatizácie a riadenia procesov, fakulta BERG Technická univerzita Košice.

Comments are closed.