IT Fitness test 2021

Aj tento školský rok 2020/2021 si mali žiaci druhého stupňa možnosť  otestovať svoje základné IT znalostí a zručností v najväčšom IT teste národa IT FITNESS TEST 2021.

Celý test pozostával z 20 otázok v 5 oblastiach:

  • Internet
  • bezpečnosť
  • kolaboratívne nástroje a sociálne siete
  • kancelárske nástroje,
  • komplexné úlohy

U deviatakov bol najlepší Patrik Vattai z 9.A triedy, ktorý dosiahol úctyhodných 95%, percentil mal 99,89% a teda len 0,11% súťažiacich v rámci celej SR bolo lepších ako on! Dosiahol vynikajúcu úroveň základných IT znalostí a zručností. Blahoželáme!

U ôsmakov boli najlepší Filip Kappan z 8.B triedy, dosiahol 45%  – Nižšia až priemerná úroveň základných IT znalostí a zručností. Tu treba dodať, že ôsmaci to riešili na hodine informatiky a test bol spravený tak, že za 40 minút žiaci stihli polovicu úloh. A tie boli veľmi náročné.

I siedmaci to riešili na hodine informatiky a teda tiež nestihli všetky úlohy a preto výsledky sú slabšie. Štyria žiaci dosiahli 40% a to Adam Kohut, Adam Hricišin, Sebastián Sekeľ a Tobias Mušinský – Nižšia až priemerná úroveň základných IT znalostí a zručností

U šiestakov bol najlepší Daniel Pirich, ktorý test riešil doma a teda mal viac času a na šiestaka dosiahol pekný úspech – 45% – Nižšia až priemerná úroveň základných IT znalostí a zručností

U piatakov sa tento rok nikto nezapojil, z roka na rok sú ťažšie úlohy, náročnosť stúpa. Tak si to vyskúšajú o rok.

Celkovo sa do testovania zapojilo 55 žiakov. Všetkým žiakom, ktorí sa zúčastnili testovania, ďakujeme! 🙂 A Patrikovi želáme veľa úspechov na strednej škole.

uč. Falis a uč. Petrušová

Comments are closed.