Mikuláš na letisku s vrtuľníkmi

Dňa 6. decembra 2020 sa niektorí žiaci 5.B zúčastnili exkurzie v SLOVAK TRAINING ACADEMY v Košiciach. Deti sa zapojili do výtvarnej súťaže, ktorú zorganizovala spomínaná Slovak Training Academy a týždenník Košice:Dnes. Žiaci nakreslili obrázky vrtuľníkov, využili rôzne techniky – kresba ceruzkou, maľba pastelkami, vodovými farbičkami.

 Slovak Training Academy pôsobí ako jediné výcvikové civilné stredisko v Európe na medzinárodnom letisku v Košiciach. K dispozícii má 20 lietajúcich strojov, vychováva pilotov aj pre Vzdušné sily Ozbrojených síl SR.

Žiaci 5.B si ako odmenu za svoje umelecké dielka mali možnosť prezrieť výcvikové priestory na letisku, zoznámili sa s jednotlivými vrtuľníkmi, s ich technickými parametrami a možnosťami, kde sa dané vrtuľníky využívajú. Deti si v simulátore vyskúšali pilotovať vrtuľník, vzlet aj pristátie. Na záver ich čakalo prekvapenie –  Mikulášsky balíček.

Ďakujeme súkromnej leteckej akadémii za skvelý zážitok a netradične strávený deň, ktorý skvelo vyšiel práve na Mikuláša.

zapísala: RNDr. Monika Szelesová – tr. uč. 5.B

Comments are closed.