Zdravie a hygiena našej ústnej dutiny

Dňa 27.1.2020 sa uskutočnila na našej škole prednáška venovaná zdraviu a hygiene našej ústnej dutiny. Prednášku viedla Mgr. Gregová, z regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Okrem nových informácií a teoretických vedomostí o našich zuboch si každý žiak 7.ročníka priniesol svoju zubnú kefku, s ktorou si nacvičil správnu techniku čistenia zubov. A ako by sme zhrnuli jej rady?

 

  1. Pravidelne navštevujte svojho stomatológa a dentálnu hygieničku
  2. Čistite si pravidelne zuby správnou technikou a pomôckami, ktoré vám lekár či hygienička odporučí
  3. Používajte pomôcky pre medzizubnú hygienu
  4. Žujte žuvačku bez cukru po každom jedle a pití
  5. Obmedzte konzumáciu cukrov
  6. Používajte fluoridové preparáty – pasty, gély, ústne vody

A nezabudnite: „Čistý zub nemôže ochorieť!“

Mgr. Sutórisová

Comments are closed.