Gabriela Futová v školskej knižnici

Dňa 29. 11. 2019 sme privítali v priestoroch školskej knižnice vzácnu návštevu. Bola ňou najúspešnejšia autorka detských kníh, spisovateľka Gabriela Futová. Všetci sme sa na ňu veľmi tešili  a na besedu dôkladne pripravili. Na vyučovacích hodinách slovenského jazyka  sme sa oboznámili s jej literárnou tvorbou a prečítali  najznámejšie knihy.

Na besede sme sa dozvedeli podrobnosti o jej živote, detstve, súčasnosti, vzťahu k zvieratám, odkiaľ čerpá námety a vyberá postavy do svojich kníh. Do rozprávania vniesla humor, vďaka čomu sa beseda niesla vo veselej a príjemnej atmosfére. Zaujala nás milým prístupom a bezprostredným vystupovaním. Trpezlivo odpovedala na zvedavé otázky našich žiakov.  Stretnutie sme ukončili  autogramiádou a spoločnými fotografiami, ktoré budú krásnou spomienkou na príjemné chvíle.

Veríme, že “do roka a do dňa“ privítame v školskej knižnici ďalšieho obľúbeného  spisovateľa detskej literatúry.

p.uč. Molnárová a p.uč. Vasková

Comments are closed.