Rysavá jalovica

Dňa 18. 11. 2019 sa žiaci 7. ročníka zúčastnili divadelného predstavenia vo veľkej sále Historickej radnice v Košiciach. Herci Spišského divadla majstrovsky a nadčasovo spracovali poviedku Martina Kukučína z prostredia slovenskej dediny z konca 19. storočia. V úvode bolo vtipne zakomponované „jazykové okienko“, ktorým sa  herci vysvetlením slovnej zásoby priblížili dnešnému divákovi.

V komediálnom príbehu sa stretli dvaja kmotrovia Adam Krt a Adam Trnka v predvianočnom čase na mrhanovskom jarmoku. Slovo dalo slovo a Krt od Trnku kúpil mladú jalovicu. Pri zapíjaní dobrého obchodu však jalovica zmizla… Adama Krta čakala strastiplná cesta domov, na konci ktorej ho neminuli výčitky jeho jazyčnatej ženy Evy. Záhada okolo stratenej jalovice sa napokon vyriešila.

Z divadelného predstavenia žiaci odchádzali s nádherným umeleckým zážitkom.

Tešíme sa na ďalšiu ponuku divadelného predstavenia.

vyuč. slov. jazyka a literatúry                                                          

Comments are closed.