„Mesiac knihy“ v školskej knižnici

Knihy sú najtichším a najstálejším priateľom. Sú najprístupnejším a najmúdrejším poradcom a najtrpezlivejším učiteľom.

      – Charles William Eliot

Kniha, najväčší priateľ človeka, od nepamäti patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Prečo si mesiac knihy  pripomíname práve v marci? Prvýkrát bol vyhlásený v roku 1955 na počesť Mateja Hrebendu, ktorý bol vášnivým zberateľom a šíriteľom slovenskej a českej knihy. Marec – mesiac knihy bol v našej školskej knižnici bohatý na aktivity a podujatia.

Už  1. marca sa uskutočnil „Deň otvorených dverí  v školskej knižnici“, kedy do novo zariadených priestorov knižnice zavítalo takmer 200 malých a veľkých návštevníkov. Tým sa odštartovalo  celotýždňové podujatie „Týždeň slovenských knižníc“.

Netradičné otvorené hodiny Slovenského jazyka a literatúry v knižnici  patrili knihám a knižniciam. Okrem našich žiakov s veľkou radosťou  prijalo pozvanie do školskej knižnice 46  predškolákov  MŠ Čaňa a MŠ Gyňov.  Ďalšími marcovými  podujatiami v krásnych a podnetných  priestoroch  knižnice boli školské kolá súťaže „Hviezdoslavov Kubín“ pre  najmladších  milovníkov  poézie a prózy. 

Teším sa, že po týchto bohatých marcových aktivitách v školskej knižnici budeme spájať marec nielen s príchodom jari, ale i s knihou. Dúfam, že som týmito podujatiami navnadila čitateľov na návštevu školskej knižnice, kde pri zaujímavej  knihe, v príjemnom prostredí strávia  voľný čas.

 Do čítania, priatelia!                               

 Mgr. Valéria Molnárová

Comments are closed.