Mikuláš

Deň, keď je v kalendári Mikuláša, je vždy veľkým sviatkom aj pre žiakov v  Základnej škole v Čani. I tohto roku k nám zavítal Mikuláš so svojim sprievodom pozostávajúcim z dvoch snehulienok, piatich čertov a jedného soba. Prváčikovia vytrvalo volali na Mikuláša a keď sa zjavil na chodbe, to bolo radosti.

Tento rok si to vylepšil tak, že mal svoju dídžejku – fotografku, ktorá ozvučila celú chodbu a teda sa dalo počuť každú básničku, pesničku i zatancovať si. Snehulienky ponúkli deťom cukríky zo svojich košíkov. Takto sa to opakovalo na ďalších chodbách prvého stupňa. Mikuláš nezabudol navštíviť i vedenie školy, zašiel ku zubárke, k hospodárke.

Potom si dal pauzu, šiel vyučovať a pred poldruhou poobede zavítal i do Školského klubu, kde navštívil všetky oddelenia a porozdával sladké balíčky. Tak isto tam zavítal i starosta obce Čaňa, M. Rečka.

Od šestnástej hodiny poobede zavítal do školskej jedálne i medzi deti zamestnancov školy, kde opäť porozdával balíčky plné sladkosti. Následne sa všetci trošku zabavili, zatancovali, zaspievali. 

A nakoniec dňa Mikuláš skonštatoval, že celý deň sa cítil u nás v škole skvelé a že verí, že o rok sa bude môcť opäť vrátiť a so svojimi pomocníkmi porozdávať čosi fajné, sladké 🙂

uč. Falis

Fotogaléria: sem klikni (na FB sa fotky dajú pozrieť i bez registrácie na FB.)

Comments are closed.