ŠKOLSKÝ VÝLET – STARÁ ĽUBOVŇA

Dňa 5.6.2018 žiaci 5. ročníka so svojimi triednymi učiteľmi prežili príjemný deň na Staroľubovnianskom hrade. Okrem expozícií dejín hradu, dobového bývania a života posledných majiteľov – poľskej rodiny Zamoskyovcov si žiaci prezreli expozíciu remesiel a cechov, zbierku vozov a saní, hradná veža im ponúkla rozprávkový výhľad na okolie.

Zapojili sa aj do edukačného programu, v ktorom sa zahrali na „detektívov,“ podarilo sa im získať všetky indície a nájsť ukrytý poklad kráľa Jána Kazimíra. Ich snaha bola ocenená a od kráľa získali certifikáty. Po vystúpení sokoliarov, ktoré sa žiakom veľmi páčilo, pokračovali v prehliadke skanzenu pod hradom. Najviac ich upútala kováčska dielňa, dedinská škola, horáreň a mlyn.

Tešíme sa na ďalší spoločný výlet.

AF & VV & JF

Fotogaléria: odkaz na facebook, kde sa dajú zhliadnuť fotky bez potreby registrácie: TU

Comments are closed.