Návšteva Steelparku

Dňa 31.mája 2018 sa žiaci navštevujúci fyzikálny krúžok Hokus – pokus zúčastnili edukačného programu v Steelparku v Košiciach. Žiaci sa zoznámili s programom a stavebnicou Arduino.

         ARDUINO je elektronická stavebnica  (vývojový set), ktorej základom je mikroprocesorová doska s 8 bitovým procesorom Atmel (HW) a vývojovým prostredím IDE (SW). Programovací jazyk ARDUINA vychádza z jazyka C/C++, doplnený je však o vlastné knižnice, ktoré umožňujú prácu užívateľa aj bez ovládania tohto jazyka. K samotnému ARDUINU je možné jednoducho pripojiť (pomocou kontaktného poľa) veľké množstvo senzorov a prídavných dosiek, pomocou ktorých môžeme vytvoriť ľubovoľné vlastné elektronické zariadenie. Open-source platforma umožňuje stiahnuť a používať už existujúce projekty (schémy, programy a návody), ktoré sú dostupné na internete.

         V rámci jednotlivých workshopov si žiaci vyskúšali zapájať a programovať svietivosť LED žiarovky, zapájanie čítačky kariet, zmiešavanie farieb (RGB), využitie diaľkového ovládača pre obsluhu domácich spotrebičov.

         Workshopy boli veľmi zaujímavé a poučné. Niektorých žiakov zaujala programovateľná stavebnica natoľko, že sú ochotní si ju kúpiť a skúsiť vytvoriť vlastné programy a obvody.

spracovala: p.u. Szelesová

Comments are closed.